Haber

90 yaşındaki kadını sırtına alarak oy kullandı

Antalya’da Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Milletvekili Seçimleri’nde oy kullanmak için saat 16.45 sıralarında Kepez ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Antalya Endüstri Meslek Lisesi’ne gelen Selçuk Kalay, okul kapısında kendisinden yardım isteyen Meliha Kocatürk’ü sırtına taşıdı. onun sırtı Aldı sırtında 100 metre ilerideki sandığa kadar merdivenlerden yukarı taşıdı. Sınıfta Selçuk Kalay’ın sırtından inen Kocatürk, oyunu kızının yardımıyla kullandı.

Selçuk Kalay, “Teyzenizin kızı oy kullanacağı yere kadar sırtında taşımamı istedi. ‘Taşıyacağım’ dedim ve buraya sırtımda getirdim. Oyunu kullandıktan sonra aldım. Yine sırtımda.Vatandaş olarak yapacak bir şey yok.” .

‘ÇOK OY VERMEK İSTEDİ’

Meliha Kocatürk’ün kızı Feride Karcı (53), “Annem oy vermeyi çok istiyordu. Arkadaşım okul kapısında annemi sırtına alarak oy kullanacağı sandığa getirdi.

Öte yandan oy verme işlemi saatin 17.00’yi göstermesiyle sona erdi. Sandık görevlileri okuldaki vatandaşların kimliklerini alarak oy kullanmalarına izin verirken, daha sonra gelenlerin oy kullanmasına izin verilmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu