Haber

Adana’da otomobilde bavulda uyuşturucu madde bulunmasıyla ilgili 4 sanık hakkında dava açıldı.

Adana’da otomobilin bagajına bavula sakladıkları uyuşturucu madde ile yakalandıktan sonra tutuklanan 4 sanık hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

Geçen yıl 3 Aralık’ta uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla tutuklanan sanıklar YD, A.Ç, EB ve EB hakkında savcılığın yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

“Uyuşturucu veya uyarıcı madde kaçakçılığı veya tedariki” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istenen sanıklar hakkında hazırlanan iddianame, Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede sanıklar YD, EB ve EB yolcu, A.Ç. İdaresindeki otomobilin Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Karayolu İncirlik Park Mevkiinde durdurulduğu, bagajdaki valizde “gerilmiş” 3 paket halinde 5 kilo 402 gram esrar ele geçirildiği belirtildi. aracın.

Sanıkların narkotik dedektör köpeğinin koku almaması için uyuşturucu paketinin dışına makine yağı sürdüklerinin belirtildiği iddianamede, “kişisel kullanım fazlası” oldukları tespit edilen 4 kişinin oybirliğiyle tutuklandı. ticari amaçla “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya tedariki” suçundan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı. Mümkün olduğu kadar çok mahkumla cezalandırılmaları istendi.

İddianamede kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen dört sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

kashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu