Haber

Adıyaman’da depremzedelere 124 keçi dağıtıldı

– Adıyaman’da depremzedelere 124 keçi dağıtıldı

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde küçükbaşları telef olan 8 üreticiye 124 adet küçükbaş hayvan ücretsiz dağıtıldı.

Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayvanları telef olan üreticileri belirledi. Grupların yürüttüğü çalışma sonucunda 8 üreticiye 124 adet küçükbaş hayvan dağıtıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Selim Yıldırım, “İlçemizde meydana gelen deprem nedeniyle hayvanları telef olan üreticilerimizin 120’si dişi 4’ü erkek olmak üzere 124 hayvanın dağıtımları tamamlandı. Kahramanmaraş merkezli deprem, İlçe Tarım Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından bugün itibariyle belirlendi. Bugün yapıldı. Üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

Depremde 20 hayvanı telef olan üreticilerden Hasan Bakırcı, “Eski Kahta’dan geliyorum. 20 koyun ve keçim depremde telef oldu. Bunun yerine devletimiz 20 keçiyi bedelsiz gönderdi. Benim paramı ödedi. Allah devletimize zarar vermesin.” Söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu