Haber

Akıllı Giysiler ve Yeni Nesil Fitness Aletleri ile Spor Alışkanlıkları Nasıl Daha Teknolojik Hale Getirilir?

Her geçen gün gelişen akıllı giyim ve fitness cihazları günlük spor rutinimizi doğrudan etkilemeye ve desteklemeye başlamıştır. Peki, akıllı kıyafetlerin ve yeni nesil fitness cihazlarının spor alışkanlıklarımızı nasıl ve nasıl etkilediğini biliyor musunuz? Birlikte görelim!

1. Pedometre ayakkabı ile daha gerçek ve etkili sporlar yapabilirsiniz.

Evet, adımlarınızı sayan, kalp ritminizi ölçen ayakkabılar da şık kıyafetlerin ortasında yerini aldı. Bu sayede hem günlük hayatınızda hem de sporda ne kadar aktif olduğunuzu çok daha gerçek bir biçimde görebilir ve analiz edebilirsiniz.

2. Koşarken veya yürürken giydiğiniz çoraplarla ayağınızın hangi bölgesinin daha fazla baskı yaptığını öğrenebilirsiniz.

Koşucular tarafından akıllı kıyafetlerin ortasında sıklıkla kullanılan akıllı çoraplar, yürürken/koşarken ayağınızın hangi bölgesinin basınç altında olduğunu ileterek daha kontrollü olmanızı sağlar.

3. Yeni nesil fitness aletleri ile daha bölgesel çalışmak mümkündür.

Bu sayede inceltmek ya da çalışmak istediğiniz alana odaklanabilirsiniz. Yeni nesil fitness aletleri çoğunlukla belirli bölgelerde üretildiği için bu süreci kolaylaştırmanıza olanak sağlar.

4. Yoga yaparken hareketi gerçek formda yapmak için akıllı yoga pantolonunun titreşimlerini kullanarak hareketleri düzgün bir şekilde yapabilirsiniz.

Evet, akıllı yoga pantolonları bir hareketi yaparken bileğinize, kalçanıza veya farklı bir noktaya verdiği titreşim ile hareketi doğru yapmanızı sağlar.

5. Yeni nesil fitness aletleri ile özellikle inatçı bölgelerde kişinin motivasyonunun olumsuz etkilenmesini engeller.

Aslında yeni nesil kondisyon aletleri sıradan sporlarla birlikte kullanıldığında kişinin motivasyonunu da arttırır ve yaptığı spora destek olur. Bu sayede motivasyonunuzu kaybetmeden daha hızlı sonuç almanıza da yardımcı olur.

6. Cyberobics ile evden spor yaparken düzenli bir şekilde kalori yakabilirsiniz.

Yeni nesil fitness cihazları ile artık spor salonuna gitmeden spor yapmak çok daha mümkün hale geliyor.

7. Giydiğiniz tişört ile kas aktivitenizden nabzınıza kadar birçok detayı takip edebilirsiniz.

Özel olarak geliştirilmiş akıllı atlet ile nefes alıp verme hızınız, kalp atış hızınız ve kas aktiviteleriniz kontrol altında. Kıyafetinize takılan bu kapsül büyüklüğündeki aparat ile sporunuzu çok daha etkili ve vücudunuza uygun formda yapabilirsiniz.

8. Fitness aletleri vücuttaki kan dolaşımı ile birlikte metabolizmayı hızlandırır.

Titreşim ve vakum gibi farklı seçenekler sunan yeni nesil aletler ile vücudunuzu farklı bir formda çalıştırarak kan dolaşımınızı hızlandırabilir, ayrıca bu formda metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlayabilirsiniz.

9. Giyilebilir teknoloji ile kalp atış hızınızı, vücudunuzdaki yağ bileşimini ve vücudunuzdaki sıcaklık değişimlerini anlık olarak gözlemleyebilir ve antrenmanınızı buna göre şekillendirebilirsiniz.

Özellikle akıllı saatler kalp ritmini sistemli bir şekilde kontrol ettiği için tansiyon gibi farklı hastalıkların önceden tespit edilmesinde etkili rol oynuyor.

10. Corner teknolojisi ile performans bilgilerinin kaydedilmesi ve işlenmesi ile bireysel antrenmanlarda geliştirilmesi gereken noktalara odaklanılması mümkündür.

Boks eldivenlerinde de kullanılan köşe teknolojisi, verilerinizi gerçek anlamda işlemenize yardımcı olur, bu sayede daha doğru sonuçlarla daha gerçekçi antrenmanlar yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu