Haber

Gencin sorduğu seçim gecesi sorusuna Erdoğan’dan esprili “balkon” yanıtı! Salon kahkahaya boğuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Konya Vilayet Başkanlığı tarafından Konya Millet Bahçesi’nde düzenlenen Gençlik Buluşması’nda yaptığı konuşmada, kentte çok coşkulu, verimli bir gün geçirdiklerini, bugüne kadar Konya’da yaptığı mitinglerle kıyaslandığında bugünkü buluşmanın çok farklı olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Burayı da yerli mühendis, personel, müteahhit firmayla yaptık. Lakin o denli bir yerde bu baraj yapıldı ki, dağların ortasında adeta, teleferik sistemiyle dağları birbirine bağlayarak tüneller deliniyor ve tünellerin delindiği bu yerde Yusufeli ilçesini farklı bir yere taşıyoruz ve ilçeyi taşırken de baraj adete orada yapılan konutların bir denizi haline geliyor. Orada senede bize 5 milyar lira geri dönüş olacak. Yedi senede bu baraj kendisini finanse edecek. Maliyeti 35 milyara liraya yakın.”

MARMARAY’I 4 YIL ERKEN BİTİRECEKTİK

“Marmaray’da CHP bizim önümüzü tıkamamış olsaydı, biz Marmaray’ı dört yıl daha erken bitirecektik. Ne oldu? Türkiye’de ilk defa denizin altından biz raylı sistemi yaptık. Bize çok zorluk çıkarttılar ama buna rağmen dedik ki biz Ferhat’ız, millet de Hoş. Ferhat nasıl dağları delip geçtiyse biz de dağları delip geçeceğiz. İşte Marmaray’da delip geçtik, Artvin’de de yeniden dağları delip geçtik. Türkiye’de iktidarımızdan önce böyle raylı sistemler, tüneller vesaire pek yok. Bu tünelleri biz geldik ve yaptık. Bakın çok enteresan bir şey, Bolu Dağı’ndan geçerken o meşhur tünel biz gelene kadar kapalıydı. Ne diyorlardı biliyorsunuz? ‘Burayı patates deposu yapalım’, birileri de ‘burayı doğal gaz deposu da yapabiliriz’ diyordu. Biz ise ‘boşuna mı emek verdik buraya’ dedik. Burası İtalyanlarla ortak yapılmıştı. Biz dedik ki burayı motamot tünel olarak yapacağız ve halkımızı huzura kavuşturacağız. Orayı o biçimde yaptık, bitirdik. Kışın Bolu Dağı’nda çekilen cefa yok artık. Herkes rahatlıkla gelip geçiyor.”

“O BALKON HEPİMİZİ ALMAZ”

Öte yandan bir gencin “Ünlü seçim konuşmalarınızı yaptığınız balkonunuz AK Parti gençlik kollarının katındaymış. Seçim gecesi daima birlikte buluşmaların en hükümdarını o balkonda yapabilir miyiz?” sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle yanıtladı:

“O balkon hepimizi almaz. Hepimizi almadığı için yalnızca hanımı yanıma alıyorum. Hanımlar ismine. Bir de diyelim ki üst seviye yöneticilerden birkaç arkadaşımızı alıyoruz ve o halde selamlıyoruz. Lakin artık yeni bir adım attık. Çabucak partimizin yan tarafında yeni bir yer daha yapıyoruz orada tahminen o imkanı yakalama durumumuz olabilir. Orada sembolik olarak da olsa gerek gençlerden gerek bayan kollarından gerekse ana kademeden temsilcilerle birlikte bu türlü bir kutlamayı yaparız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu