Haber

İzmir Kupası finali nefes kesti

İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir spor kentine dönüştürme hedefi doğrultusunda düzenlenen 3×3 Streetball İzmir Kupası finalleri kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Kültürpark İzmir Enternasyonal Fuar Gençlik Alanı’nda düzenlenen finallere İzmirli sporseverler yoğun ilgi gösterdi. Genç kızlar final müsabakasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer hava atışını yaparken, üç sayı ve smaç yarışmaları, dans gösterileri, trambolin ve akrobasi etkinlikleriyle keyifli saatler yaşandı.

Şiddetli yarış
Bostanlı, Bornova, Göztepe, Gaziemir, Buca, Menderes, Dikili ve Urla etaplarının ardından düzenlenen düzenlemede büyük erkeklerde “Premium Alsancak” grubu şampiyon oldu. Şampiyon takım, HIS Travel sponsorluğunda İstanbul müsabakalarına ve Euroleague müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Erkeklerde “Stay Relaxed”, kızlarda ise “HoopersSmile” birinci oldu. SneaksUp ve MacFİT’in ödül aldığı üç sayı yarışmasında Ali Duran, smaç yarışmasında Yağız Ateşli, serbest atış yarışmasında ise Arda Döner birinci oldu.

Kupalar dağıtıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Hakan Orhunbilge, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Lideri Ersan Odaman, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Egeli, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor kadrolarına kupa ve ödülleri takdim edildi. Hizmetler Dairesi Spor ve Şube Müdürü Bahadır Eroğlu ve HIS Travel Ege Bölge Müdürü Tolga Yücel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu