Ekonomi

Rize-Artvin Havalimanı Temmuz’da 123 Bin Yolcu Taşıdı

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Temmuz ayında Rize-Artvin Havalimanı’nda 123 bin yolcu taşındığını belirterek, “Bu bize gelecekte Rize-Artvin Havalimanı’nın nasıl bir yolcu taşıma potansiyeline ulaşacağını gösteriyor.” söz konusu.

Avcı, incelemede bulunduğu Rize-Artvin Havalimanı’nda gazetecilere verdiği demeçte, Rize-Artvin Havalimanı’ndaki uçuş sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

Sefer sayısındaki artışın kanıtının temmuz ayında kırılan yolcu rekoru olduğunu vurgulayan Avcı, “Temmuz ayında 123 bin yolcu taşıdık. Bu bize gelecekte Rize-Artvin Havalimanı’nın nasıl bir yolcu taşıma potansiyeline ulaşacağını gösteriyor. .” dedi.

Dış hat seferlerinin de başladığını kaydeden Avcı, şu değerlendirmelerde bulundu:

“İnşallah bunları da artıracağız. Diğer ülkelere uçuşlar için başvurularda bulunduk. Yurt dışı uçuşlarını da artıracağız. Türkiye’de diğer illere yapabileceğimiz seferlerle ilgili gerek firmalarımızla gerekse ilgili Bakanımızla gerekli görüşmeleri yaptık. ülke.İzmir ve Antalya için tahmini bir çalışma yapılabilir.Bununla ilgili çalışma yapacağız.Sayın Bakanımız da takip ediyor.Biz de Bakanımızı Rize’ye davet ettik, bu konuların takibini inşallah yerinde inceleyeceğiz. “

Rize-Artvin Havalimanı ile Trabzon Havalimanı’nı karşılaştırmanın haksızlık olacağına işaret ederek, şöyle devam etti:

“Trabzon Havalimanı ile bir benzetme var. Gerçekten kendi havalimanımıza haksızlık ettiğimizi düşünüyorum. Bir yanda 50-60 yıllık bir havalimanı var. Yani tüm özellikleriyle oluşmuş durumda.” kurumlar,acenteler,turizm firmaları,oteller,turizm altyapısı ve ilişkileri oluşmuştur.Havalimanı var.Bu iki havalimanını sanki çok eşitmiş gibi karşılaştırmak gerçekten doğru değil.Bu şehre ve bu havalimanına büyük bir haksızlıktır. .Yavaş yavaş şartlar oluşuyor.Turizm firmaları kuruluyor,acenteler gelişiyor.Ortadoğu ve Avrupa bağlantıları yapılıyor.Yolcu olduğu sürece Rize-Artvin Havalimanından zaten uçaksız çıkamayız. yeterli bağlantı ve yeterli yolcu.”

Rize-Artvin Havalimanı’ndan Rize ve Artvin yolcu taşımacılığı için gerekli tüm çalışmaların sürdürüldüğünün altını çizen Avcı, şunları kaydetti:

“Bu bölgenin yolcularının başka bir havalimanına yönlendirilmesini istemiyoruz. Bununla ilgili gerekli tüm tedbirleri alacağız. Ayder, Huser, Pokut Yaylası ve Çat Vadisi bizim işimiz. İkizdere bizim işimiz. Markete gideceksek bu işi biz kendimiz pazarlayacağız ve bu şehir üzerinden pazarlamak zorundayız.Rize siyaseti olarak kimsenin Rize’yi ezmesine izin vermeyeceğiz.Rize-Artvin Havalimanı 1 yılda 1 milyon yolcu taşıma kapasitesine ulaştı.Can uçaksız bir havalimanı bu yolcuyu taşır mı?Bu sayı artıyor ve her geçen gün artmaya devam edecek.Buraya kaç kişi gelecek?O gelmek isterse şu kadar kişiyi biz taşırız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu