Yaşam

Seçim tarihi ve deprem bölgesindeki son durum Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda görüşülecek

Gözler Mart ayındaki ilk Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısına çevrildi. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerçekleştirilecek görüşmede çok önemli konular olacak.

Deprem bölgesinde son durum

11 ili sallayan deprem kabine gündeminin ilk sıralarında yer alırken, eksikliklerin görüşüleceği bir toplantı yapılacak ve ilgili bakanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunum yapacak. Harabeye dönen şehirlerin isyanı için atılacak adımlar masaya yatırılacak.

fahiş kira artışı

Önemli konulardan biri de deprem sonrası yeniden su yüzüne çıkan fahiş kira sorunu. İlgili savcıların harekete geçmesinin ardından toplantıda bu konunun gündeme alınması bekleniyor.

seçim tarihi

Bir diğer konu da seçim olacak. 14 Mayıs’a işaret eden Erdoğan’ın ardından tarih açıklanacak ve seçim sürecinin nasıl olacağına dair bir değerlendirme yapılacak. Daha önce 14 Mayıs’a işaret eden Cumhurbaşkanı, son olarak seçim sürecinde izlenecek yolları değerlendirecek.

İYİ Parti 6. masadan ayrılıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı masa devrilmesinin değerlendirileceği toplantıda emeklilik yaşını geçenler (EYT) düzenlemesine de yer verilmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu