Haber

Yamaç paraşütü heyecanı Kayseri’yi sardı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Festival Talas 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında 2000 rakımlı Ali Dağı’nda gerçekleştirilen müsabakalara 20’si yabancı 150 sporcu katıldı.

Ali Dağı’nın zirvesinde düzenlenen açılış programında konuşan Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet Saim Yılmaz, Ali Dağı’nın Türkiye’de hava sporları konusunda en bilinen yerlerden biri olduğunu belirterek, Kayseri’nin Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti. ayarlama.

“TÜRKİYE’DE HAVA SPORLARI DEYİNCE ALİ DAĞI AKLINA GELİYOR”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye’de hava sporları denilince akla Ali Dağı’nın geldiğini belirterek, “Ali Dağımız sadece yamaç paraşütünde değil, yelken kanadı, maket uçak gibi hava sporlarında da ilk sıralarda yer alıyor. Hava sporlarında elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. En büyük avantajımız Ali Dağı. Dağın şehir merkezinden 650 metre yükseklikte yer alan kule görevi görmesi ve şehre çok yakın olması avantajımızı artırıyor. Ayrıca büyük bir termal avantajımız var. Diğer ülkelerdeki yerlere bakıldığında havada kalma süresi buradaki kadar mümkün değil. Yarışma süresince her gün buradan uçuşlar yapılabilmektedir. Bu avantajın gelecekte daha çok ses getirerek dünya şampiyonalarına ev sahipliği yapmasına katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bugüne kadar 10’dan fazla uluslararası şampiyona düzenledik.” söz konusu.

“CANLARLA ÇALIŞIYORUZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri turizminin en değerli noktalarından birinin Ali Dağı olduğuna değinerek, “Ulusal ve uluslararası ölçekte zenginleşmesi, gelişmesi ve tanıtılması için başta sayın valimiz olmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Ali Dağı’na çıktığımızda Kayseri’miz çok güzel görünüyor. O bakımdan Talasımızın bu güzide yeri bizim için çok anlamlı. Şehre yakınlığı açısından her türlü spor için değerli olmakla birlikte yamaç paraşütü ve diğer hava sporları açısından da değerlidir. Yarışmanın sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını diliyorum. Talasımızın değerli çalışkan belediye başkanına bu çalışma ve emekleri için teşekkür ediyorum” dedi. dedi.

“TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BİZE YETER DEĞİL”

Şehrin özelliklerinden bahseden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Kayseri’nin bir sanayi, ticaret ve girişimciler şehri olduğunu hep biliyordum. Ama Kayseri’ye atandıktan sonra Kayseri’nin aynı zamanda bir turizm şehri olduğunu gördüm. Spor için büyük imkanlara sahip bir şehir. Potansiyeli yüksek bir şehir. Talas Belediyemiz burayla ilgili önemli bir çalışma yaptı. Türkiye şampiyonlukları artık bize yetmiyor. Federasyonumuzun bundan sonraki dönem dünya şampiyonalarını burada almasını istiyoruz. Bunun için elimizden geleni yapmaya hazırız. Umarım burada güzel yarışlar olur. Kayserimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.” konuştu

Konuşmaların ardından Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın telsizden sporculara anons yapmasıyla yarışma başladı.

Yamaç paraşütçüleri ile Kayseri semalarını renklendiren şampiyona, 12 Ağustos Cumartesi gününe kadar devam edecek.

kucukcekmece-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu