Haber

Yanlış yola sapan doktor çatışmanın ortasında öldürüldü

İngiliz cerrah Kar Hao Teoh, Güney Afrika’nın Cape Town kentinde öldürüldü. Polis, 3 Ağustos Perşembe günü meydana gelen olayın, 40 yaşındaki cerrahın yanlış yola sapması sonrasında bir grup protestocunun arasında ortaya çıkma olasılığını değerlendiriyor.

BBC haber sitesine göre Güney Afrikalı yetkililer, ülkede bir taksi greviyle bağlantılı olarak başlayan protestolarda aralarında Kar Hao Teoh’un da bulunduğu beş kişinin öldürüldüğünü duyurdu. Güney Afrika Polis Departmanından Andrè Traut, polisin protestolar sırasında çıkan çatışmayla ilgili soruşturma başlattığını bildirdi. Cerrah Kar Hao Teoh, Nyanga bölgesinde yerel saatle 18:30 sıralarında başlayan çatışmaların ardından polis tarafından aracının sürücü koltuğunda ölü bulundu.

“Havalimanından ayrıldıktan sonra yanlış yola saptı”

Olayın ardından aralarında küçük bir çocuğun da bulunduğu araçta bulunan kişiler tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Polis sözcüsü olayla ilgili yaptığı açıklamada, “40 yaşındaki doktor araçta iki kişi ile seyahat ediyordu. Havaalanından ayrıldıktan sonra görünüşe göre yanlış yola girdi ve doğruca Nyanga’ya gitti. Ntlangano Hilalinde Bölgede, bir grup şüpheli aracına yaklaştı ve onu vurarak öldürdü.” . Sözcü, doktorun ölümüyle ilgili olarak kimsenin gözaltına alınmadığını söyledi.

Olayın ardından açıklama yapan İngiliz Dışişleri Bakanlığı, “Güney Afrika’da hayatını kaybeden İngilizlerin ailesine destek veriyoruz ve yerel makamlarla temas halindeyiz” dedi. İngiltere’nin Essex kentindeki Princess Alexandra Hastanesi’nde çalışan Kar Hao Teoh, ailesiyle birlikte Hertfordshire’da yaşıyordu. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu