Haber

Ziyaretçileri büyüleyen doğa hazinesi: “Yerköprü Şelalesi”

Ziyaretçileri büyüleyen doğal hazine: “Yerköprü Şelalesi”

Konya’nın Hadim ilçesinde doğal güzelliği ile görenleri büyüleyen KONYA Yerköprü Şelalesi, fotoğraf tutkunlarının ve doğa severlerin uğrak noktası haline geldi.

Konya’ya 100 kilometre, ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Yerköprü Şelalesi, adını travertenlerin alüvyon üzerine çökmesi ve alttaki alüvyonun erimesiyle köprü görünümü kazanmasından alıyor. Aladağ bölgesinde Göksu Nehri üzerinde yaklaşık 25 metre yükseklikten akan şelale, yaz kış fotoğraf tutkunlarının yanı sıra doğa tutkunlarını da ağırlıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şelale çevresine yaptırılan tesisler, yürüyüş parkuru ve piknik alanları da bölgede vatandaşların keyifli vakit geçirmesine olanak sağlıyor. Yeni yapılan asma köprü ve yürüyüş parkuru ile şelalenin sıfır noktasına yaklaşan ziyaretçiler fotoğraf çekmek için yarışmaya giriyor.

Şelaleyi ziyarete gelen Hilal Funda Fakıoğlu, yaptığı açıklamada şelaleyi arkadaşlarından ve fotoğraflarından öğrendiğini söyledi. Fakıoğlu, hafta sonunu güzel kılmak ve dinlenmek için ziyarete geldiğini belirterek, “Karaman’dan buraya geldik. Sakinleştirici bir yapıya sahip olan şelale bize huzur verdi. Biz çok beğendik. Herkese gelmesini tavsiye ederim. Yeni yapılan köprü yürüyüş yolu, “Doğa ile iç içe olmak bizleri çok mutlu etti. Umarım herkes bu güzelliği görür” dedi.

Ziyaretçilerden Aynur Sabuncu, Konya’dan şelaleyi görmek için geldiğini belirterek, “Doğası ve görüntüsüyle çok güzel bir yer. Yeşilliği, şelalesi ve manzarasıyla insanı rahatlatan bir yer. açıldı, iyi ki geldik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu