Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Abdülfettah El Sisi ile görüştü

Türkiye ile Mısır arasındaki soğuk rüzgarlar artık sona eriyor…

2013 yılında ilişkileri bozulan iki ülke arasındaki buzlar, 10 yıl sonra erimeye başladı.

Olumlu adımlar, yıllar sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır’a büyükelçi atamasıyla resmiyet kazanırken, adımlar da devam ediyor.

Liderler bir araya geldi

İki Devlet Başkanı, G20 Başkanlar Zirvesi’nde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Abdülfettah El Sisi ile görüştü

“Karşılıklı büyükelçi atamaları”

Toplantıda, Türkiye-Mısır ikili ilişkileri, artan ticaret hacmi, enerji alanında yeni işbirlikleri ile bölgesel ve küresel sorunlar da ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşılıklı büyükelçi atamalarıyla ilişkilerin yeni bir döneme girildiğine dikkat çekerek, ikili ilişkilerin en kısa sürede hak ettiği seviyeye ulaşacağına inandığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Abdülfettah El Sisi ile görüştü

Nükleer enerji, kültür ve enerji alanında işbirliği sinyali

Mısır yönetiminin Türk yatırımcılara ve şirketlere verdiği desteğin değerli olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, LNG, nükleer enerji, kültür ve eğitim alanlarında iş birliğinin canlandırılmasına da önem verdiklerinin altını çizdi.

Toplantıda Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, MİT Lideri İbrahim Kalın, İrtibat Lideri Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan da hazır bulundu.

celikhanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu