Yaşam

Güldür Güldür Show’da Yabancı Güçler Türkiye Üzerine Oynadı

Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür Show, 90’lar skeçlerine ‘Bu Kadar Olacak’ tadında devam ediyor. Ülkedeki gelişmeleri mizahi bir gözle aktaran programda, zaman zaman ‘yüksek dozda eleştiri’ tartışmalarına da yer verilirken, bu kez tarihten bu yana değişmeyen ‘dış güçlerin Türkiye üzerindeki oyunlarına’ yer verildi. Hiçbir açıklaması olmayanın mizahı ise hem gülüyoruz hem ağlıyoruz gibi yorumlara sebep oldu.

Güldür Güldür’deki “Dış güçlerin oyunu” skeci “büyük oyunu” bozdu.

‘Dünya liderlerinin buluşması’ başlıklı skeçte başta ABD, Fransa, İngiltere ve Almanya olmak üzere birçok batılı ülke Türkiye’yi kıskanırken, dolardaki yükselişin nedeni olarak telaffuzları esprili diline yansıdı.

Krokinin kısa görsel paylaşımına da yorumlar yapıldı.

ABD Başkanı’nı canlandıran Onur Atilla karakteri, “İşimizi, gücümüzü, her şeyimizi bir kenara bırakıp tek bir gündem maddesi için toplandık: Türkiye” sözleriyle toplantıyı açtı.

Skeçte kafede oynayan üç karakterin komplo teorisi söylemleri de hicvedildi.

Bir de “ucuz et” kuyrukları olduğu gibi, dünyayı yöneten ailelerin Türkiye’nin büyük güç olacağından korkarak çayın yanına çipsleri insan vücuduna sokan söylemleri de vardı.

Almanya büyük oyun bozulunca kıskançlıktan ölürken, dış güçlerin skeçte 40 TL kazanma planları, “Ya biz doları 40 lira yapsak doları 35 liraya indirsinler ya da günümüzü göstersinler” telaffuzuyla açıklanamayan finansal okuryazarlıkla mizaha dönüştü.

?

?

?

Dünya Başkanları Toplantısının tamamını buradan izleyebilirsiniz.

haber-akyazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu