Ekonomi

İstanbul Havalimanı deprem yardımının lojistik merkezi oldu

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle İstanbul Havalimanı, yurt dışından gelen yardım ve ekipman ikmal merkezi işlevi görüyor.

İstanbul Havalimanı, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin ardından dünyanın dört bir yanından gelen yardımların lojistik merkezi oldu.

“Ulusal ve uluslararası kurtarma ekiplerinin ulaşımında önemli rol oynuyor”

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’dan yapılan açıklamaya göre, İGA İstanbul Havalimanı, farklı coğrafyalardan gönderilen ulusal ve uluslararası kurtarma ekipleri, ekipman ve yardımlar için ulaşım ve ulaşımda küresel bir merkez görevi görüyor.

AFAD ile uyumlu çalışmalar yürütülüyor

İGA İstanbul Havalimanı beyin sarsıntısı yardımlarını AFAD koordinasyonunda afet bölgelerine göndererek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Deprem bölgesine yönelik uluslararası yardımları da içeren dördüncü seviye alarmın açıklanmasının ardından Azerbaycan, Çin, İspanya, İtalya, Yunanistan, Singapur, Kuzey Makedonya, Rusya ve Japonya gibi birçok farklı ülke tarafından gönderilen insani yardımlar afete gönderilmek üzere gönderilecek. Bölge ve depremzedeler, İGA İstanbul Havalimanı’na teslim edildi.

enezajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu