Haber

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 84. Yılında Edremit’te Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Başkan Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84. yılında Edremit ilçesinde gerçekleştirilen merasimler ile anıldı.

Şehit Hamdibey Meydanı’nda ki merasimlerde birinci olarak Kaymakam Ahmet Odabaş, Garnizon ve 19. Komando Tugay Kumandanı Tuğgeneral Mehmet Kurugül, Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan tarafından Atatürk Anıtına sunuldu.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde 2 dakikalık hürmet duruşunda bulunuldu ve sirenler çaldı. Çok sayıda vatandaşta, araçlarının kornalarını 2 dakika boyunca çalarak, hürmet duruşunda bulundu. Akabinde İstiklal Marşı söylendi.

Şehit Hamdibey Meydanı’nda düzenlenen birinci programa Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Garnizon Kumandan Vekili İkmal Albay Murat Köprücü, Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan, askeri erkan, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, dernek ve oda liderleri, muhtarlar, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Anma merasimleri Şehit Hamdibey Meydanı’ndan sonra Şükrü Tunar Kültür Merkezinde düzenlenen aktiflik ile devam etti.

Fernur Sözen Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen anma aktifliği hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün mana ve ehemmiyetini belirten konuşmayı Okul Müdürü Ayhan Çelik yaptı. İlçe genelinde birinci ve orta dereceli okullarda düzenlenen “Türk Gençliği Atatürk’ün izinde” bahisli şiir, kompozisyon ve fotoğraf yarışlarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından mükafatları verildi. Şiirler, konuşmalar, Atatürk’ün sevdiği türküler söylendi. Daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan Atatürk oratoryosu ve zeybek şovlarının akabinde anma merasimleri sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu